Tabağınızdaki renklere dikkat! Sırrı orada saklı… Grip, soğuk algınlığı, yüksek ateş, boğaz ağrısıyla savaşmak için sıraladı


Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sena Pekşen, bağışıklık sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bağışıklık sisteminin insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan güçlü bir savunma sistemi olduğunu belirten Dyt. Pekşen, “Grip, soğuk algınlığı, yüksek ateş, boğaz ağrısı ve baş ağrısı gibi birçok hastalıkla savaşabilmek için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak önemlidir. Bağışıklık sistemi, beslenme, egzersiz ve uyku kalitesine dikkat edilerek güçlendirilebilir” diye konuştu.

“RENKLİ VE ÇEŞİTLİ YİYECEKLER TÜKETMEK, GÜÇLÜ BİR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ OLUŞTURMANIN ÖNEMLİ ADIMLARINDANDIR”

Akdeniz tipi beslenmenin bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri olabileceğini vurgulayan Dyt. Sena Pekşen, “Akdeniz tipi beslenme, mikrobiyota çeşitliliğini artırır, probiyotik bakterileri sağlar ve bağışıklık sisteminin düzenli çalışmasını destekler. Renkli ve çeşitli yiyecekler tüketmek, güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmanın önemli adımlarındandır. Her yiyeceğin içerdiği fitokimyasal türü ve miktarı farklılık gösterir” şeklinde konuştu.

b44e9ea5-07fe-4d32-81ec-924c646155a7

Keşfet

AKDENİZ TİPİ BESLENME İÇİN ÖNERİLER

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*